Důležité upozornění: Texty a informace uvedené na těchto stránkách mohou být zastaralé a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.
7.1.2015

Půjčky - obecné pojmy

Než si člověk půjčí peníze, měl by mít alespoň minimální znalost základních půjmů z oblasti financí a půjček. Zde uvádíme některé z nich.

Úrok

Uvádí se v procentech a znamená kolik tomu, kdo nám půjčil peníze, zaplatíme navíc z toho, co jsme si půjčili. Čím vyšší úrok, tím je samozřejmě půjčka pro nás méně výhodná.

RPSN

Zkratka RPSN znamená roční procentní sazba nákladů. Je to vedle úroku hlavní ukazatel výhodnosti nebo nevýhodnosti půjčky. RPSN v sobě zahrnuje veškeré náklady, které Vás půjčené peníze budou stát – tedy kromě úroku také poplatky za vyřízení půjčky, poplatek za vedení účtu (u bankovních půjček) apod.

RPSN se uvídí v procentech, čím vyšší RPSN, tím je půjčka pro Vás méně výhodná.

Konsolidace

Konsolidace znamená česky sjednocení, v případě půjček se jedná o sloučení více půjček do jedné. Za tuto výslednou půjčku platíme méně (už jen z toho důvodu, že platíme poplatky jenom k jedné půjčce).

Bonita

Tímto slovem označují banky nebo nebankovní instituce jakousi finanční spolehlivost klienta. Pokud klient vydělává hodně, má vysokou bonitu a banka nebo nebankovní instituce je ochotna mu půjčit více.


Náš tip:
Více informací z oblasti půjček pro nezaměstnané ihned naleznete také na stránkách Maxi-půjčky.cz






Doporučujeme:

Znáte půjčky bez doložení příjmů? Víte,v čem pro vás mohou být výhodné a v čem tkví jejich slabiny? Detaily naleznete například na této stránce.

Podrobnější informace k tématu online půjčky, jejich dostupnosti a podmínkách získání najdete zde.






Rychlé a jednoduché půjčky na mateřské jsou další z žady půjček bez doložení příjmů.


© 2013 www.půjčkypronezaměstnané-ihned.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto webové stránky mají pouze informativní charakter.
Provozovatel tohoto webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrových produktů.