Důležité upozornění: Texty a informace uvedené na těchto stránkách mohou být zastaralé a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.
15.7.2014

Má dnes ještě smysl sjednat si penzijní (při)pojištění?

Má smysl spořit si na důchod formou penzijního připojištění, nebo se vyplatí spíše jiná varianta? O tom, že spořit si na důchod v produktivním věku je rozumné, asi není pochyb. Jaké výhody a nevýhody nám spoření na penzi přináší?

Co je to penzijní pojištění

Penzijní pojištění a penzijní připojištění není jedno a to samé, lidé si tyto dva pojmy ale často pletou. Penzijní pojištění je formou kapitálového životního pojištění a nabízejí ho komerční pojišťovny. Klientovi se vyplácí peníze po dosažení určitého věku, a to buďto postupně měsíčně, nebo jednorázově.

Jak je to s penzijním připojištěním

Do penzijního fondu si můžete z výplaty pravidelně ukládat určité procento, abyste se pak v důchodu nespoléhali pouze na příjem ze strany státu. Vklady jsou možné měsíčně, čtvrtletně nebo třeba ročně. Toto připojištění se vyplatí založit hned na začátku pracovně aktivního věku.

Proč je penzijní připojištění výhodné

V průběhu trvání tohoto připojištění můžete své vklady měnit podle situace a do fondu mohou přispívat i třetí osoby, například zaměstnavatel nebo manžel/ manželka. K penzijnímu připojištění získáte i zajímavý státní příspěvek, odvíjející se od výše vašich vkladů, a podíly na zisku z fondu. Za určitých podmínek si lze příspěvek uplatnit jako odpočet z daní.


Náš tip: Dalším spořicím produktem, kde můžete od státu získat slušný příspěvek, je stavební spoření. Dnes již není nutné dokládat účel, na něž peníze ze "stavebka" použijete.


Má to i nějaké nevýhody?

Abyste získali nárok na vyplácení penzijního připojištění, musíte spořit alespoň 60 měsíců a dosáhnout věku minimálně 60 let. Pokud vypovíte předčasně, obdržíte pokutu, přijdete o celou státní podporu a příspěvky třetích osob i výnosy z vkladů se zdaní ve výši 15 %.Rádi byste si spořili, ale potřebujete mít k penězům přístup pro případ nouze? Zkuste nějaký jiný finanční produkt. Přehled dostupných možností naleznete například na portálu Maxi-Půjčky.cz.
Doporučujeme:

S výběrem kávovaru Vám poradíme na stránkách www.kávovary-informace.cz. www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním dárků pro letošní Vánoce.

Podrobnější informace k tématu online půjčky, jejich dostupnosti a podmínkách získání najdete zde.


© 2013 www.půjčkypronezaměstnané-ihned.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto webové stránky mají pouze informativní charakter.
Provozovatel tohoto webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrových produktů.