Důležité upozornění: Texty a informace uvedené na těchto stránkách mohou být zastaralé a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.
22.7.2013

Náležisoti smlouvy o půjčce

Již z názvu tohoto dokumentu je poměrně zřejmé, o co se vlastně jedná. Na druhou stranu však je hned několik věcí, které o smlouvě o půjčce nevíte. Je tedy nasnadě zjistit o tomto dokumentu více informací. Nikdy totiž nemůžete vědět, kdy by se vám mohl hodit.

Podmínky smlouvy

Samozřejmě, že předmětem půjčky jsou především peníze. Je však možné půjčit i jiné věci. V tomto ohledu smlouva o půjčce meze neklade.

Pro to, aby taková smlouva mohla vzniknout, musí dojít k reálnému předání věci. Je tedy nutno předat hotovost, danou věc, či poslat peníze přes účet. Potom, co dojde k předání půjčované věci, se stane vlastnictvím dlužníka. Ten ji může užívat, v případě peněz i vyčerpat.

Poté co uběhne sjednaná doba splatnosti, je dlužník povinen splatit svůj dluh dle všech podmínek uvedených ve smlouvě. Věřitel může požádat o okamžité vrácení peněz, či o postupné splácení. Samozřejmě je zde možné domluvit se i na úrocích. Úroky je možné sjednat i v případě, že se jedná o věc.

Náležitosti

Každá smlouva musí obsahovat náležitosti, bez nichž není smlouvou. V tomto případě tomu pochopitelně nebude jinak.

Smlouva samozřejmě musí obsahovat specifikaci obou subjektů, které ji uzavírají. Dále nesmí chybět předmět půjčky. Půjčka se neobejde bez data půjčení a vrácení a způsob, jakým bude tato akce provedena. Dále taková smlouva musí obsahovat dohodu o úročení či neúročení půjčky. Závěrem jako u každého úředního dokumentu nalezneme datum sepsání smlouvy a podpisy obou smluvních stran.

V případě, že nejste zběhlí v právní problematice, je dobré přizvat na konzultaci advokáta, který vám poradí tam, kde byste váhali. Půjčka se tímto sice prodraží. V případě nějakého problému však budete mít právní oporu.


Náš tip: Další informace o tom, jaké náležisoti má obsahovat smlouva o půjčce se dozvíte napříkald na iDnes.cz


Podrobnější informace k tématu online půjčky, jejich dostupnosti a podmínkách získání najdete zde.


© 2013 www.půjčkypronezaměstnané-ihned.cz - Všechna práva vyhrazena.

Tyto webové stránky mají pouze informativní charakter.
Provozovatel tohoto webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrových produktů.